GABINET PSYCHOLOGICZNY
mgr ALINA KATARZYNA NAKONIECZNA

Nazwisko:
mgr ALINA KATARZYNA NAKONIECZNA
psycholog, psychoterapeuta


Adres:
Olsztyn


Telefon:
Telefon kom:

Gabinet Psychologiczny czynny:
 

pn.   po uzgodnieniu
wt.   po uzgodnieniu
śr.   po uzgodnieniu
czw.   po uzgodnieniu
pt.   po uzgodnieniu
sob.      -       -
ndz.      -       -

INFORMACJA OGRANICZONA

 


Rejestracja:
rejestracja telefoniczna

 
 
Gabinet bez barier architektonicznych
PSYCHOLOGIA

PSYCHOLOG

PSYCHOTERAPIA

PSYCHOTERAPEUTA

Leczenie zespołu Aspergera dostępne dla pacjentów w Olsztynie

Zaburzenie rozwoju z autyzmem w tle. Możliwe do zdiagnozowania, jak w przypadku znanych: Robina Williamsa, Dustina Hoffmana, Woody Allena, czy Billa Gates’a i leczenia, które pozwoli na lepszą integrację z otoczeniem i równie wybitny rozwój talentów.
 
  Zespół Aspergera jest to tajemnicze i czasami złowieszczo brzmiące rozpoznanie, którego nie trzeba się przesadnie bać, gdyż dostępne dziś metody skutecznie łagodzą związane z nim objawy.

  Występujące symptomy mają o wiele łagodniejszą postać niż w przypadku autyzmu i dotyczą przede wszystkim ograniczeń na polu umiejętności społecznych. Zaburzenie to występuje zarówno u dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

   Zespół Aspergera nie jest chorobą psychiczną i nie powoduje upośledzenia w rozwoju intelektualnym. Choć bezpośrednio nie jest dziedziczony, to jednak możliwe jest przekazanie potomstwu pewnych skłonności do powstania tego typu zaburzeń mieszczących się w tzw. spektrum autyzmu, który to już podlega czynnikom genetycznym.
 
   Osoby z zespołem Aspergera potrzebują miłości, czułości, troski, cierpliwości i zrozumienia. Odpowiednio traktowane rozkwitają i znajdują swoje miejsce w życiu. Większość wymaga wsparcia i pomocy terapeutycznej w zakresie rozwoju kompetencji społecznych i komunikacyjnych.
 
   W leczeniu zespołu Aspergera wykorzystuje się socjoterapię, psychoterapię behawioralno-poznawczą, zajęcia integracji sensorycznej, trening umiejętności społecznych, a w razie konieczności wprowadza się dodatkowo farmakoterapię.

   Specjalista psychologii w zakresie leczenia zespołu Aspergera wyposażony jest w szereg metod diagnozy, terapii i oceny postępów leczenia. Nie tylko bezpośrednio udziela pomocy samemu pacjentowi,
ale i wskazuje szereg wytycznych postępowania z chorym dla jego otoczenia w celu zapewnienia możliwie najlepszych warunków terapii.
 
   Ciekawostką z dziedziny omawianego zaburzenia jest uzasadnione podejrzenie,iż mogli cierpieć na zespół Aspergera takie znane osoby jak: Albert Einstein, Mark Twain, Ludwig van Beethoven, czy Mozart. Bez dostępnej dzisiaj terapii było im zapewne trudniej radzić sobie z otoczeniem.
 
Powyższy podmiot nie wykonał aktualizacji danych o własnej działalności.

UWAGA
Aby znaleźć aktualne dane aktywnych oferentów z tej kategorii wybierz dziedzinę.
 
 
Mapa strony  |  Mapa strony XML 
Informacja Telefoniczna
Informator Medyczny
O nas
Polityka cookies
Kontakt
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Mapa  |  Mapa XML 
Infolinia
Informator
O nas
Kontakt
Polityka cookies
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone