Niedziela, 26 Września 2021
     

 

NZOZ GABINET OKULISTYCZNY VISUS

Nazwa:
NZOZ GABINET OKULISTYCZNY VISUS

Adres:
Olsztyn
al.Wojska Polskiego 67 / 2A
mapa dojazdu

Telefon:
89 535 60 50
Telefon kom:
662 375 256

Gabinet Okulistyczny czynny:
 

pn.   8.30-18.00
wt.   8.30-18.00
śr.   8.30-18.00
czw.   8.30-18.00
pt.   8.30-18.00
sob.     -       -
ndz.     -       -


Rejestracja:
rejestracja tel. codziennie

www:
 
 
Gabinet bez barier architektonicznych
SPECJALNOŚCI LEKARSKIE

OKULISTYKA

BADANIA SPECJALISTYCZNE, ZABIEGI

USG NARZĄDU WZROKU
GDX
OCT

GABINET OKULISTYCZNY „VISUS”

• choroby siatkówki (OCT / angio OCT)
• diagnostyka jaskry (OCT ONH,GCC,HRT; GDX)
• pole widzenia
• pomiary ciśnienia (z pachymetrią Puff; Icare)
• diagnostyka ZSO z badaniem osmolarności filmu łzowego

 

 
 
Przyczyna wielu problemów z oczami pokonana
dzięki medycynie
 
Uczucie dyskomfortu oczu takie jak pieczenie, zaczerwienienie, 
czy piasku pod powiekami zwykle tłumaczymy czasem spędzonym przed ekranem, ekspozycją na wiatr, czy kontaktem z alergenami. Niesłusznie, zwłaszcza gdy cierpimy na niewydolność gruczołów Meiboma.
 
Problematyka zespołu suchego oka, który odpowiedzialny jest również za szereg dolegliwości typu: nadwrażliwość na światło, łzawienie (paradoksalnie), czy okresowo zamglonego widzenia i trudności w czytaniu, jest dosyć złożona.
 
Diagnostyka musi zatem opierać się o rozwiązania kompleksowe, takie jak m.in.: badanie w lampie szczelinowej, z oceną brzegów powiek i rogówki; test Schirmera; badanie osmolarności łez; czy wreszcie badanie wydolności wspomnianych gruczołów poprzez tzw. meibografię.
 
Gruczoł tarczkowy (Meiboma) produkuje łojową wydzielinę mającą za zadanie utrzymanie szczelności powiek (po ich zamknięciu) oraz ochronę przed utratą wilgotności  i naruszeniem filmu łzowego. Dzięki potwierdzonym właściwościom hydrofobowym (chemicznej zdolności do odpychania cząsteczek wody) zapobiega on również ciągłemu spływaniu łez na skórę twarzy.
 
Okulista wyposażony w wiedzę i umiejętności korzystania z technicznych osiągnięć XXI wieku może nie tylko precyzyjnie zdiagnozować, w czym tkwi powód zespołu suchego oka, ale również może zaproponować, poza typowym, objawowym leczeniem w postaci miejscowego użycia kropli nawilżających
i przeciwzapalnych, leczenie przyczynowe - mające na celu udrożnienie
i rewitalizację gruczołów Meiboma.
 
Mamy dziś, do dyspozycji pacjentów w Olsztynie, technologię która sprawia, że pierwsze efekty leczenia są widoczne i odczuwalne już po kilku godzinach od zabiegu - dodajmy, w pełni bezpiecznego i bezbolesnego.
 
Pełny rezultat terapeutyczny osiągany jest po wykonaniu 4 sesji, w odstępie trzech tygodni, a procedurę leczniczą można powtórzyć po 6 miesiącach. 
 
Terapia uwalnia pacjenta od stosowania kropli do oczu. Zabieg trwa kilkanaście minut i zalecany jest również u pacjentów cierpiących na nużycę, tj. chorobę skóry wywołaną przez pasożyty.
 
 
 
 

ZOBACZ RÓWNIEŻ AKTUALNE OFERTY

Mapa strony |  Mapa strony XML |  Artneo |  codeit.pl
copyright © by MEDIS