Wtorek, 18 Stycznia 2022
     

 

LEMAR ARTYKUŁY MEDYCZNE

Nazwa:
LEMAR

Adres:
Olsztyn
ul.Kołobrzeska 50
mapa dojazdu

Telefon:
89 533 88 50, 89 533 88 51
Telefon kom:

Hurtownia LEMAR czynna:
 

pn.  7.00-16.00
wt.  7.00-16.00
śr.  7.00-16.00
czw.  7.00-16.00
pt.  7.00-16.00
sob.     -       -
ndz.     -       -

Rejestracja:

www:
e-mail:
 
 
Refundacja NFZ
SPRZĘT ORTOPEDYCZNY I REHABILITACYJNY

ARTYKUŁY PRZECIWŻYLAKOWE
BIELIZNA DLA AMAZONEK
PERUKI
PIELUCHOMAJTKI
PROTEZY PIERSI
SPRZĘT ORTOPEDYCZNY
SPRZĘT REHABILITACYJNY
SPRZĘT STOMIJNY
SPRZĘT PRZECIWODLEŻYNOWY
SPRZĘT ORTOPEDYCZNY I REHABILITACYJNY - WYPOŻYCZANIE

SPRZĘT MEDYCZNY I WYPOSAŻENIE GABINETÓW

MATERIAŁY OPATRUNKOWE

Oferujemy:
-• Pieluchomajtki dla dorosłych
-• Materace przeciwodleżynowe
-• Protezy piersi, peruki, turbany
-• Artykuły ortopedyczne
- Sprzęt rehabilitacyjny
-• Ciśnieniomierze, termometry
•- Wózki inwalidzkie
- Środki opatrunkowe

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

 


 

Rak piersi - trudne decyzje, które wiedza i działanie pomogą przełamać

Wszyscy obawiamy się w jakimś stopniu badań profilaktycznych. Kiedy jednak, w każdej niemal dziś rodzinie wystąpił rak, świadomość potrzeby badań wzrosła. Konsekwencje ich niewykonywania są zbyt poważne, dlatego uczymy się, że profilaktyka jest podstawą dbania o zdrowie.
 
W ciągu ostatnich lat w krajach rozwiniętych uzyskano obniżenie ryzyka zgonu
z powodu raka piersi przy stale rosnącej zapadalności. Jest to ogromny sukces, niespotykany dotąd w dziejach onkologii. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu w praktyce zdobyczy nauk, wprowadzeniu badań przesiewowych
i co niezwykle istotne - objęciu leczeniem skojarzonym większości chorych.
 
Zasadniczym zmianom uległy zasady rozpoznawania raka piersi. Klasyczny ciąg wydarzeń - niepokojące dolegliwości lub objawy, badania, ustalenie rozpoznania nie jest już jedynym scenariuszem. Coraz częściej bowiem podejrzenie raka piersi ustalane jest przez radiologa na podstawie badania mammograficznego lub ultrasonograficznego wtedy, kiedy chora nie odczuwa jeszcze żadnych dolegliwości.
 
Warto podkreślić, że im większa świadomość i mniej lęku w społeczeństwie, tym więcej chorych diagnozuje swoją chorobę w takim stadium, w którym szanse na wyleczenie są ciągle znaczne.1
 
Niestety, mimo postępów medycyny, znaczna grupa kobiet musi poddawać się operacjom częściowego lub całkowitego usunięcia piersi. W takiej sytuacji potrzebna jest pomoc w trakcie rekonwalescencji i potem - w codziennym życiu.
 
W sieci sklepów medycznych Lemar można z fachową pomocą wyspecjalizowanych sprzedawców nabyć szeroki asortyment środków niezbędnych po operacji usunięcia nowotworu, a dedykowanych amazonkom, takich jak: gorsety protetyczne, pasy i rękawy kompresyjne. Po zagojeniu się ran można dopasować protezy piersi oraz dobrać odpowiednią bieliznę pooperacyjną.
 
Sklepy Medyczne Lemar specjalizują się również w sprzedaży artykułów umożliwiających amazonkom normalne życie: ładnej bielizny, strojów kąpielowych, peruk, turbanów oraz środków do pielęgnacji. Dzięki takim artykułom kobiety po mastektomii, czy chemioterapii mogą wrócić do normalnego życia.
 
1 www.amazonki.org.pl/artykuly/4-Nie_ma_prostych_pytan_w_sprawie_raka_piersi.html
 

 
Nietrzymanie moczu jako dolegliwość o rosnącym występowaniu
 
Według europejskich statystyk cierpi na nie już ok. 10% populacji po trzydziestym roku życia, 30% osób po 40 roku życia i 35% po 60 roku życia. Częściej występuje ono u kobiet niż u mężczyzn. Przy czym dotyczy nie tylko osób leżących, ale również aktywnych fizycznie
i zawodowo.1
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjenta, wielu producentów artykułów higienicznych uwzględniło w asortymencie wyroby przeznaczone do zapobiegania niepożądanym skutkom nietrzymania moczu (w skrócie NTM), takich jak: pieluchomajtki dla dorosłych, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne, wkładki urologiczne oraz podkłady na łóżko.
 
NTM (nietrzymanie moczu) to problem nie tylko natury fizycznej i psychicznej, ale także finansowej. Długotrwały charakter dolegliwości sprawił, że NFZ dla zmniejszenia obciążenia finansowego pacjenta, częściowo refunduje zakup środków na NTM. Wykorzystanie możliwości refundacji to ważny aspekt problemu, albowiem pozwala na oszczędności dla budżetu domowego rzędu
60 - 80 złotych miesięcznie.
 
Uzyskanie możliwości refundacji wymaga zgłoszenia się do lekarza rodzinnego lub innego specjalisty  (chirurga, onkologa, ginekologa, geriatry, chemioterapeuty, neurologa, urologa, internisty, pediatry) mogącego stwierdzić uprawnienie do refundacji poprzez wniosek na środki pomocnicze. Następnie należy osobiście, listownie lub poprzez osobę upoważnioną zatwierdzić uzyskany od lekarza wniosek w NFZ. Z zatwierdzonym dokumentem wystarczy już tylko udać się po zakup środków pomocniczych. Artykuły refundowane można kupić  w sklepach medycznych i aptekach.
 
W naszym województwie do swoich placówek zaprasza sieć sklepów medycznych LEMAR, która wyróżnia się doświadczoną kadrą sprzedawców - magistrów fizjoterapii. Można  uzyskać u nich fachową poradę na temat doboru pieluchomajtek lub innych środków na NTM, a także nabyć niezbędne do obsługi chorego artykuły, takie jak: materace przeciwodleżynowe, środki likwidujące zapach moczu, preparaty na odleżyny, czy środki do dezynfekcji ran. 
 
Dla osób niechodzących można również zakupić lub wypożyczyć wózki inwalidzkie, a nawet koncentratory tlenu i elektryczne łóżka rehabilitacyjne.
 
1 Probl Hig Epidemiol 2011, 92(3), http://www.phie.pl
 
 
 
Mapa strony |  Mapa strony XML |  Artneo |  codeit.pl
copyright © by MEDIS