Niedziela, 22 Września 2019
     

 

Nazwa:
KLINIKA POTOCKI

Adres:
Braniewo
ul.Botaniczna 11
mapa dojazdu

Telefon:
55 234 68 76
Telefon kom:
517 255 005 - zabiegi zaćmy

Klinika Potocki czynna:
 

pn.   10.00-18.00
wt.   10.00-18.00
śr.   10.00-18.00
czw.   10.00-18.00
pt.   10.00-18.00
sob.     -       -
ndz.     -       -

Rejestracja:
od pn. do pt. w godz. 10.00-18.00

www:
e-mail:
 
 
Zawarta umowa z NFZ
na zabiegi zaćmy
 
 
Klinika bez barier architektonicznych
SPECJALNOŚCI LEKARSKIE

OKULISTYKA
ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU
CHIRURGIA NACZYNIOWA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
UROLOGIA
LARYNGOLOGIA
CHIRURGIA PLASTYCZNA

Operacje zaćmy na NFZ wyznaczające nowe standardy w Polsce

Wycieczka po zdrowie z rodziną do najstarszego miasta na Warmii, Braniewa. Na miejscu sprawnie wykonana operacja wzroku na NFZ, niemal od ręki. Brzmi jak turystyka zdrowotna? Skorzystaj lub daj znać bliskim o tej możliwości.
 
Zaćma (katarakta) to choroba, z którą boryka się 70% osób powyżej 75 roku życia. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ schorzenie to dotyczy coraz młodszych osób. Bez względu na wiek chorego nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty.

Katarakta (zaćma) to choroba uleczalna. Jedyna metoda leczenia stosowana na całym świecie to zabieg chirurgiczny, tzw. fakoemulsyfikacja. Jest to usuwanie zaćmy (zmętniałej soczewki) za pomocą wibracji ultradźwiękowych, które rozdrabniają zmętniałą soczewkę w oku. W jej miejsce wstawiana jest nowa sztuczna soczewka.

Od 13 sierpnia w Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy z NFZ. W celu wpisania się na listę oczekujących na zabieg refundowany, należy zgłosić się do placówki-Klinika Potocki ze skierowaniem  na operację usunięcia zaćmy.

W pierwszej kolejności Pacjent umawiany jest na bezpłatne badanie diagnostyczne, które potwierdzi rozpoznanie na skierowaniu. Po pozytywnej kwalifikacji wpisywany jest on na listę osób oczekujących.

W obecnej chwili Klinika Potocki dopiero rozpoczyna współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwia Pacjentom wykonanie zabiegu w terminie nie dłuższym niż 30 dni od kwalifikacji.

Placówka dotychczas specjalizowała się w operacjach usuwania zaćmy w trybie prywatnym. Odznacza się dużym zapleczem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, a także nowoczesnym sprzętem medycznym.
 
W Klinice Potocki zabiegi zaćmy odbywają się w procedurze jednodniowej. Sam zabieg trwa w przedziale czasowym 15-20 minut. Około 3-4 godziny zajmuje cała procedura. Po około czterech godzinach Pacjent może opuścić szpital, a po kilku dniach może powrócić do wykonywania większości czynności życia codziennego.
 
 
 
 
Mapa strony |  Mapa strony XML |  Artneo |  codeit.pl
copyright © by MEDIS