Sobota, 23 Października 2021
     

 

KLINIKA POTOCKI
BRANIEWO

Nazwa:
KLINIKA POTOCKI

lek. med. Marcin Siniarski
specjalista otolaryngologi

lek. med. Konrad Zagórski
radiolog

lek. med. Magdalena Bryk–Siniarska
specjalista okulistyki

lek. med. Jakub Świątek
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. med. Lucyna Grochala
specjalista urologii

lek. med. Marcin Nowak
specjalista medycyny estetycznej

lek. med. Katarzyna Dudzińska
specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej
Adres:

Telefon:
Telefon kom:

Klinika Potocki czynna:
 

pn.   10.00-18.00
wt.   10.00-18.00
śr.   10.00-18.00
czw.   10.00-18.00
pt.   10.00-18.00
sob.     -       -
ndz.     -       -

INFORMACJA OGRANICZONA

 


Rejestracja:
od pn. do pt. w godz. 10.00-18.00

 
 
Zawarta umowa z NFZ
na zabiegi zaćmy
 
 
Klinika bez barier architektonicznych
SPECJALNOŚCI LEKARSKIE

OKULISTYKA
ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU
CHIRURGIA NACZYNIOWA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
UROLOGIA
LARYNGOLOGIA
CHIRURGIA PLASTYCZNA

BADANIA SPECJALISTYCZNE, ZABIEGI

OPERACJE ZAĆMY

SPECJALNOŚCI LEKARSKO-DENTYSTYCZNE

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA Z ENDODONCJĄ
STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Decyzja o poddaniu się zabiegowi laryngologicznemu
 
Jesień już widoczna za oknem, a zima za pasem. O tych właśnie porach roku jesteśmy szczególnie narażeni na schorzenia laryngologiczne. Czasem wystarczy poratować się wizytą u specjalisty, niekiedy jednak koniecznością staje się zabieg.
 
Częste infekcje górnych dróg oddechowych, nawracające zapalenia ucha, niedrożny nos, bezdechy, chrapanie, powiększone węzły chłonne, zapalenie zatok to typowa plejada objawów laryngologicznych.
 
Specjalista laryngolog zajmuje się zatem leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi. W obrębie jego zainteresowań jest także chirurgia gruczołów ślinowych, języka, czy zatok przynosowych.
 
Przy nawracających schorzeniach często najbardziej skuteczną formą leczenia jest zabieg, do którego wykonania główną przesłanką jest uporczywość problemów ze zdrowiem.
 
Do zabiegów laryngologicznych, które można wykonać w trybie jednodniowym, tj. takich, po których pacjent powraca do domu najpóźniej na drugi dzień, należą: usunięcie migdałków, drenaż wentylacyjny uszu, endoskopowa operacja zatok przynosowych FESS, również plastyka przegrody nosa, albowiem krzywa przegroda może być przyczyną nawracających infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia ucha środkowego, chrapania oraz pogorszenia węchu; operacja zatoki szczękowej, usunięcie ślinianki podżuchwowej, usunięcie polipów nosa i wiele innych.
 
Podejmując decyzję o zabiegu dla siebie lub swojego dziecka warto rozważyć wybór prywatnej placówki. Do skorzystania ze swoich usług zachęca Klinika Potocki w Braniewie, posiadająca nowoczesny blok operacyjny i komfortowe pokoje dla pacjentów. W braniewskiej klinice zabiegi z zakresu laryngologii wykonuje doświadczony specjalista.
 
Jakość usług, opieka i zaangażowanie personelu medycznego oraz warunki
w jakich przebywają pacjenci determinują ich zadowolenie z leczenia.
 
Z tych właśnie powodów za cel nadrzędny Klinika Potocki postawiła sobie najwyższą jakość świadczonych usług, a jej priorytetem jest komfort
i zadowolenie pacjenta, o które dba m.in. dopasowując indywidualne rozwiązania medyczne do stanu zdrowia każdego chorego.
 

Operacje zaćmy na NFZ wyznaczające nowe standardy w Polsce


Wycieczka po zdrowie z rodziną do najstarszego miasta na Warmii, Braniewa. Na miejscu sprawnie wykonana operacja wzroku na NFZ, niemal od ręki. Brzmi jak turystyka zdrowotna? Skorzystaj lub daj znać bliskim o tej możliwości.
 
Zaćma (katarakta) to choroba, z którą boryka się 70% osób powyżej 75 roku życia. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ schorzenie to dotyczy coraz młodszych osób. Bez względu na wiek chorego nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty.

Katarakta (zaćma) to choroba uleczalna. Jedyna metoda leczenia stosowana na całym świecie to zabieg chirurgiczny, tzw. fakoemulsyfikacja. Jest to usuwanie zaćmy (zmętniałej soczewki) za pomocą wibracji ultradźwiękowych, które rozdrabniają zmętniałą soczewkę w oku. W jej miejsce wstawiana jest nowa sztuczna soczewka.

Od 13 sierpnia w Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy z NFZ. W celu wpisania się na listę oczekujących na zabieg refundowany, należy zgłosić się do placówki-Klinika Potocki ze skierowaniem  na operację usunięcia zaćmy.

W pierwszej kolejności Pacjent umawiany jest na bezpłatne badanie diagnostyczne, które potwierdzi rozpoznanie na skierowaniu. Po pozytywnej kwalifikacji wpisywany jest on na listę osób oczekujących.

W obecnej chwili Klinika Potocki dopiero rozpoczyna współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwia Pacjentom wykonanie zabiegu w terminie nie dłuższym niż 30 dni od kwalifikacji.

Placówka dotychczas specjalizowała się w operacjach usuwania zaćmy w trybie prywatnym. Odznacza się dużym zapleczem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, a także nowoczesnym sprzętem medycznym.
 
W Klinice Potocki zabiegi zaćmy odbywają się w procedurze jednodniowej. Sam zabieg trwa w przedziale czasowym 15-20 minut. Około 3-4 godziny zajmuje cała procedura. Po około czterech godzinach Pacjent może opuścić szpital, a po kilku dniach może powrócić do wykonywania większości czynności życia codziennego.
 
 
 
 
Mapa strony |  Mapa strony XML |  Artneo |  codeit.pl
copyright © by MEDIS